Falun Gong - Pravdivost, Soucit, Tolerance
čára
 Zveme Vás
 SOS!
 Pronásledování
 Podpora Falun Dafa
 Video, Galerie
 Odkazy
FB  Twitter  YT
Literatura Falun Gong, Falun Dafa

Knihy

Falun Gong ("Qigong Kola Zákona"), Li Hongzhi

vydalo nakladatelství Vodnář, 2002; ISBN: 80-86226-25-5
počet stran: 188

Obálka Falun GonguPublikováním knihy Falun Gong v roce 1993, pan Li Hongzhi navždy změnil tvář qigongu v Číně, a následně také ve světě. Poprvé byly původní, hluboké principy qigongu poskytnuty široké veřejnosti. A co víc, účinná kultivační praxe Falun Dafa a její přínosy byly nyní přístupné každému. V několika málo letech se stovky tisíc lidí v Číně naučily Falun Gong pomocí "Knihy". Jen těžko lze najít v posledních letech knihu s porovnatelným vlivem.

Falun Gong byl od té doby přeložen do více než deseti jazyků, čímž umožnil rozšíření Falun Dafa do rozličných kultur a kontinentů; dokázal, že přesahuje kulturní bariéry. Falun Gong je úvodní kniha, která systematicky vysvětluje kultivační praxi Falun Gongu zřetelným a přístupným jazykem. Slouží tedy jako ideální úvod do studia Falun Dafa. Jeho hloubka oproti tomu daleko přesahuje mnohé jiné qigongové knihy.

Falun Gong  zahrnuje diskusi o těchto tématech:

 • co je qigong, jeho původ, cíl a účinky
 • vztah Falun Gongu k qigongu a buddhismu
 • původ, smysl, a skutečné odstranění nemocí
 • skutečný význam pojmu sjednocená kultivace mysli a těla
 • popis cvičení Falun Gongu (s instrukcemi a obrazovými ilustracemi)
 • podrobný popis funkcí jednotlivých cvičení a vysvětlení, v čem jsou jedinečné

 

Zhuan Falun ("Otáčení kola Zákona"), Li Hongzhi

vydalo nakladatelství Vodnář, 2006; ISBN: 80-86226-62-0
počet stran: 400

Obálka Zhuan FalunuUž v roce 1996 se stal Zhuan Falun bestsellerem v nejlidnatějším státě světa, Číně, a určitě ne bez příčiny. Zhuan Falun, ústřední text praxe Falun Dafa, není běžnou knihou. Učení v ní obsažené prakticky úplně předefinovalo pojem qigong a kultivační praxe. Navíc z praxe, které se věnovalo asi 200 tisíc Číňanů, vypěstovala tato kniha duchovní směr, který v současnosti praktikuje 100 milionů lidí na celém světě. Změnila milióny životů, vrátila lidem zdraví a umožňuje jim praktikovat opravdovou kultivaci na základě vyšších principů. Hloubku této knihy není možno popsat slovy - je to něco, co člověk musí prožít. Od svého publikování v roce 1995 byl Zhuan Falun přeložen do více než deseti jazyků, přičemž na dalších překladech se pracuje.

Zhuan Falun je důkladným vysvětlením Falun Dafa, které zahrnuje široký rozsah témat. Vrhá světlo také tam, kde se to jiným knihám nepodařilo. Zhuan Falun přednáší neohraničené vnitřní významy vesmírných zákonů - je to příručka k praxi Falun Dafa. Jeho jazyk však přesto zůstává velmi přístupný, přičemž text je sestavený z veřejných přednášek pana Li Hongzhi v Číně v letech 1992-1994. Lidé všech společenských vrstev od učenců a vládních představitelů až k prostým lidem a důchodcům byli touto knihou inspirováni k tomu, aby začali praktikovat Falun Dafa. Kniha vede kultivaci u nových, stejně tak jako i zkušených žáků.


Zhuan Falun zahrnuje diskusi o těchto tématech:
 • původ qigongu a dávno zapomenutého slova "kultivace"
 • základní příčiny chorob a jejich definitivní odstranění
 • karma: její původ, účinky, a přeměna na ctnost
 • vztah Falun Gongu k qigongu, buddhismu, taoismu, a jiným kultivačním metodám
 • význam a funkce nadpřirozených schopností
 • opravdová, sjednocená kultivace mysli a těla
 • co je to Osvícení, co je to Dovršení

Všechnu literaturu si můžete stáhnout na serveru falundafa.org> Nahoru
spacer
 © 2005-2017 Asociace Falun Gong ČR   Jakékoli otázky, připomínky a návrhy prosím posílejte na adresu: info(zavináč)falungong.cz