Falun Gong - Pravdivost, Soucit, Tolerance
čára
 Zveme Vás
 SOS!
 Pronásledování
 Podpora Falun Dafa
 Video, Galerie
 Odkazy
FB  Twitter  YT
Dokumentární filmy o pronásledování Falun Gongu

Dokumentární filmy o pronásledování Falun Gongu

Díky své ohromné popularitě a víře v tradiční morální hodnoty pravdivosti, soucitu a snášenlivosti upadla kultivační praxe Falun Gong (Falun Dafa) v nemilost některých vysoce postavených členů čínské komunistické strany. Systematicky plánované útoky na praxi se začaly v Číně objevovat už koncem roku 1994, až nakonec v roce 1999 spustil bývalý vůdce strany Jiang Zemin (Ťiang Ce-min) nevídané pronásledování mírumilovné skupiny lidí vlastní země. Dokumentární filmy níže odhalují pronásledování Falun Gongu a také povahu čínské komunistické strany v kontrastu s univerzálními lidskými hodnotami.

Tyto filmy s českými titulky lze zhlédnou přes on-line videopůjčovnu za symbolický poplatek, který umožní tvůrcům filmů pokračovat v další práci. Pokud máte zájem o jejich veřejnou projekci, prosím, kontaktujte Veroniku Sunovou, tel.: 721 742 071

  

SVOBODNÁ ČÍNA: Odvaha věřit

Mezinárodními cenami ověnčený dokument Michaela Perlmana SVOBODNÁ ČÍNA: Odvaha věřit odhaluje na dramatickém příběhu dvou lidí každodenní realitu současné Číny. Hlavními postavami jsou bývalá členka komunistické strany a čínsko-americký podnikatel. Oba hrdinové filmu zakusili na vlastní kůži mučení v čínských pracovních táborech a věznicích za to, že se odmítli vzdát svého přesvědčení následovat duchovní závazek pravdivosti, soucitu a tolerance.

Zhlédnout film online

Trailer:

Scénář: Kean Wong
Režie: Michael Perlman
Hudba: Tony Chen
Hrají: Jennifer Ceng, Charles Lee, David Kilgour, Chris Smith, Ethan Gutmann
SVOBODNÁ ČÍNA: Odvaha věřit / Free China: The Courage To Believe
(USA, 2011, Michael Perlman, 53 min.)SVĚDOMÍ ČÍNY: Příběh Kao Č'-šenga

Narodil se v jeskyni, kde čas určují pouze hvězdy. Kao Č'-Šeng překonal na cestě k tomu, aby se stal jedním z nejlepších právníků v Číně, nesmírné útrapy. Lidé ho nazývají "Svědomí Číny", ale v očích komunistické strany zachází jeho snaha o spravedlnost až příliš daleko. Když si dovolí promluvit o zakázaném tématu porušování lidských práv, je unesený a mučený. Tajná policie drží jeho ženu a děti jako rukojmí. V srdceryvném dilematu si Kao musí vybrat mezi celoživotním hledáním spravedlnosti a láskou k rodině. Příběh o týrání, odvaze a soucitu. Film, který by si neměl nechat ujít nikdo, kdo se chce dozvědět víc o napětí bublajícím pod povrchem dnešní Číny, nebo poznat jednoho z nejvýznamnějších bojovníků za svobodu naší doby.

Zhlédnout film online

Trailer:

Scénář, režie, produkce: Wenjing Ma
Hudba: Fabio Emma
Hrají: Gao Zhisheng (Kao Č'-šeng), Edward McMillan-Scott, Dr. Manfred Nowak
(USA, 2013, NTD, 72 min.)


spacer
 © 2005-2017 Asociace Falun Gong ČR   Jakékoli otázky, připomínky a návrhy prosím posílejte na adresu: info(zavináč)falungong.cz